Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 05.10. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
��D - zobrazeno 10 z 18 
|1-10| |11-20|
Slnečný víkend v Pardubiciach
Uplynulý víkend v Čechách bol chladný, ale slnečný. Aj napriek tomu, že fúkal studený a silný nárazový vietor som sa rozhodol ísť k trati a zdokumentovať miestnu prevádzku. V sobotu som si na mape vyhľadal vhodné miesto na fotenie v blízkosti zastávky Pardubice-Pardubičky. Následne v nedeľu som sa na toto miesto presunul a to čo som pomocou môjho fotoaparáta zachytil je v tejto fotoreportáži.

Koniec ľavostrannej prevádzky v Česku

Dňom platnosti nového GVD 2013, teda od 9.12.2012, bola ukončená ľavostranná prevádzka vlakov na sieti SŽDC. Poslednou traťou v Česku, na ktorej bola zavedená ľavostranná prevádzka bola trať Břeclav – Přerov – Ostrava – Bohumín. V piatok (7.12.) bolo pekné slnečné počasie, čo ma prilákalo k trati zdokumentovať túto zaujímavosť, kedže na Slovensku už roky žiadna ľavostranná prevádzka nie je.

Predĺžený víkend v Prahe

Začiatkom januára tohto roku som strávil v českej metropole Praha predĺžený víkend. Bolo to presnejšie v dňoch 11. až 15.1 (streda – nedeľa). Do stovežatej, ako sa ľudovo nazýva Praha, ma zavialo jednak rodinné zázemie, ale aj záujem vidieť niečo nové. Samozrejme, popri pobyte v tomto krásnom meste mi zostal čas aj na fotografovanie vlakov. Výber fotografií vám prinášam v tejto fotoreportáži.

Dlhodobá výluka na trati Čadca – Bohumín

České dráhy, a.s., (ČD) informovali o pripravovanej dlhodobej výluke na trati Čadca - Bohumín (ČD). Z dôvodu výluky budú mať niektoré vlaky skrátenú trasu a niektoré pôjdu odklonom cez Púchov a Horní Lideč. Na úseku trate s výlukou železničnej dopravy bude zabezpečená náhradná autobusová doprava. Výluka sa začne 1. februára a potrvá do 21. februára 2012.
 

Štrajk v Českej republike bude vo štvrtok 16. júna 2011

České dráhy a tlačové agentúry zverejnili rozhodnutie odborov, že štrajk, ktorý sa mal uskutočniť pôvodne zajtra v pondelok 13. júna 2011 sa prekladá na štvrtok 16. júna 2011. DOPLNENÉ INFORMÁCIE O POHYBE VLAKOV!!
 
 

Niektoré vlaky meškajú pre nepriazeň počasia

BRATISLAVA 18. mája 2010 (ZSSK) –  Vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) jazdia pre nepriaznivé počasie s obmedzeniami. Najhoršia situácia pretrváva na východnom Slovensku, kde vlaky jazdia odklonom z Košíc do Trebišova cez železničnú stanicu Michaľany a Úpor. V ostatných úsekoch železničných tratí jazdia vlaky osobnej dopravy podľa platného cestovného poriadku. Cestujúci však musia počítať s  meškaním vlakov v oblastiach zasiahnutých povodňami, zvlášť na východnom Slovensku. Vlaky majú vo vybraných úsekoch zníženú cestovnú rýchlosť na 30 až 10 km/h.

Ukončenie mimoriadnej výluky Mosty u Jablunkova – Čadca

BRATISLAVA 27. novembra (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) oznamuje, že od soboty 28. novembra 2009 od 7.00 h bude obnovená železničná doprava v úseku Čadca - Mosty u Jablunkova.
 

Mimoriadny cestovný poriadok lôžkového vozňa Košice – České Budějovice

BRATISLAVA 9. novembra (ZSSK)Priamy lôžkový vozeň z Košíc do Českých Budějovíc bude mať od pondelka 16. novembra do stredy 18. novembra 2009 mimoriadny cestovný poriadok. Dôvodom sú rekonštrukčné a výlukové práce v úseku jazdy priameho vozňa na českom území.

Meškanie vlakov kvôli výluke na ČD

    BRATISLAVA 3. júla (ZSSK)Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) upozorňuje na rozsiahle výlukové práce na Českých dráhach (ČD) v železničnej stanici Břeclav. Z toho dôvodu sú niektoré vlaky odklonené smerom cez Holíč nad Moravou a Hodonín a ďalšie vlaky čakajú do ukončenia výlukových prác. Vlaky prichádzajúce z Českej republiky smer Bratislava, Nové Zámky, Štúrovo a Budapešť sú na území Slovenska zmeškané cca 40 - 60 minút. 

Pri Ostrave sa čelne zrazili dva vlaky, 23 ľudí je zranených

   OSTRAVA 16. februára (WEBNOVINY) - Najmenej 23 zranených si v pondelok vyžiadala zrážka dvoch osobných vlakov pri Ostrave. Dvoch ťažko zranených museli vrtuľníkom previezť do ostravskej nemocnice, podľa záchranárov však nie sú v ohrození života. Vlaky sa čelne zrazili na jednokoľajovej trati pri obci Paskov krátko po deviatej hodine ráno.


Home