Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 05.10. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
MHD Ko��ice - zobrazeno 3 z 3 
120 rokov mestskej hromadnej dopravy v Košiciach
Pri príležitosti 120. výročia MHD v Košiciach a 10. výročia Európskeho týždňa mobility pripravilo mesto Košice  a Dopravný podnik mesta Košice množstvo zaujímavých podujatí. Hlavný program „Deň otvorených dverí v DPMK“ bol cez víkend, no už vo štvrtok a piatok boli vystavené niektoré súčasné a historické dopravné prostriedky na Hlavnej ulici v Košiciach. V piatok som bol v Košiciach a na Hlavnú ulicu som sa zašiel pozrieť.

Košice: Stav električkových tratí je hrozný, treba 600 miliónov na opravy

 (Pravda) Dopravný podnik mesta Košice požaduje od mesta, ktorý je jeho stopercentným akcionárom, v priebehu piatich rokov 600 mil. Sk (19 916 351 €) na rekonštrukciu najkritickejších úsekov električkovej trate. Informovali o tom poslancov košického mestského zastupiteľstva generálny riaditeľ podniku Michal Tkáč. Podľa neho za tieto prostriedky dokáže podnik v priebehu piatich až šiestich rokov zrekonštruovať električkové križovatky tak, aby zodpovedali technickým požiadavkám. V Košiciach je celkovo 15 križovatiek, z toho dvanásť je v kritickom stave. (celý článok...)

Košice pripravujú rozsiahlu obnovu električiek a autobusov

 (Atlas.sk) Modernizovať 24 električiek v hodnote 276 miliónov Sk plánuje pri obnove vozového parku počas nasledujúcich štyroch rokov Dopravný podnik mesta Košice. Na zákazku už vyhlásili verejnú súťaž. Ako informovali dnes z vedenia DPMK, doposiaľ modernizovali v priemere jednu električku ročne za 8 miliónov Sk. Celkový počet nízkopodlažných električiek je šesť. (celý článok...)


Home