Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 21.09. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Modelov�� ��eleznica - zobrazeno 10 z 11 
|1-10| |11-20|
Model motorového rušňa radu T466.2, resp. 742
Po viacerých modeloch motorových rušňov vyrábaných v bývalom Československu; o niektorých sme sa tu už aj zmienili; sa na modelárskom trhu vo veľkosti TT (1:120) objavili v roku 2016 a 2017 ďalšie modely. Po Rosničke, Hektorovi, Sergejovi, Okuliarnikoch a Zamračených pribudol model motorového rušňa radu T 466.2, resp. 742, podľa starého a nového označenia ČSD.

Model motorovej jednotky radu 813/913

Pred štyrmi rokmi sa objavila na internete ponuka na model slovenskej motorovej jednotky známej pod prezývkou Bageta. Išlo o malosériovú výrobu modelu motorovej jednotky radu 813/913, ktorá má motorový vozeň pevne spriahnutý s riadiacim vozňom. Vznik skutočnej motorovej jednotky bol inšpirovaný snahou ušetriť čas, personál a najmä finančné prostriedky pri obiehaní motorového vozňa prívesný vozeň v cieľových staniciach a skrátiť tak obrat. Tieto motorové jednotky sa v hojnom počte objavili najmä na vedľajších a lokálnych tratiach, preto som jej model jednoducho chcel mať.

Modely MR radov 751 a 752 v slovenských farbách

Po tom, čo sa na trhu objavil nový model motorového rušňa radu 751 ČSD vo veľkosti TT v mierke 1:120, sa dalo predpokladať, že česká spoločnosť MTB sa upriami aj na slovenský trh. Farebné variácie typické pre českú republiku sa podarilo doplniť dvoma slovenskými, ktoré ma naozaj potešili.

Model lôžkového vozňa radu WLABee od f. Tillig vo veľkosti TT

V katalógu výrobcu železničných modelov f. Tillig TT Bahn pre veľkosť TT (mierka 1:120) na rok 2013 bol okrem modelov rýchlikových vozňov radu B a radu AB uvedený aj model lôžkového vozňa, taktiež vo farbách slovenskej železničnej spoločnosti (ZSSK). Model lôžkového vozňa WLABee sa v predaji objavil už dávnejšie, jeden kúsok som si zakúpil. Pozrime sa bližšie na tento model, ktorý by v súprave nočného rýchlika rozhodne nemal chýbať.

Modely vozňov radu B a radu AB od f. Tillig vo veľkosti TT

V katalógu výrobcu železničných modelov f. Tillig TT Bahn na rok 2013 boli avizované aj modely rýchlikových vozňov radu B a radu AB vo farbách slovenskej železničnej spoločnosti (ZSSK) v mierke 1:120 (TT). Tento týždeň sa modely osobných vozňov dostali konečne do predaj. Pozrime sa bližšie na tieto modely.

Výstava vláčikov v Nitre sa skončila

Od 13. do 21. apríla 2013 sa v OC Mlyny v Nitre konala výstava vláčikov. V stredu som sa na výstavu zašiel pozrieť. Výstava mala medzinárodnú účasť a okrem slovenských modelárov sa jej zúčastnili aj modelári z Maďarska a Rakúska. Výstava vláčikov bola pestrá, koľajiská boli klasické aj modulové, analógové aj digitálne, zastúpenie mali viaceré modelové veľkosti. Nechýbalo koľajisko postavené zo známej stavebnice LEGO. Viac o výstave napovedia fotografie.

Model rýchlikového vozňa BDs vo veľkosti TT (1:120) od f. Tillig

Vždy ma poteší, keď si kúpim nejaký pekný model. No model rýchlikového vozňa so služobným oddielom ma potešil ešte viac. Je to aj preto, že doteraz model tohto vozňa sériovo nevyrobila žiadna modelárska firma. Ak niekto chcel do súpravy rýchlika zaradiť aj model vozňa BDs, musel si tento vozeň postaviť, resp. prestavať svojpomocne. Vozeň BDs bol typický pre naše rýchliky, kde ho ešte aj dnes možno na niektorých vidieť. Model vozňa BDs železničnej spoločnosti ČD má novšiu verziu firemného náteru „najbrt“.

Model vozňa ČD Bmz vo veľkosti TT

Železničných modelov vo veľkosti TT nie je na trhu toľko, ako vo veľkosti H0, preto sú „tétečkári“ určite vďační za každý model, ktorého predlohu je možné vidieť aj na tratiach ŽSR. Už nejaký čas pretrváva „boom“ modelov rušňov, typických pre naše trate („okuliarniky“ a „zamračené“). Na trhu je tiež väčší výber nákladných vozňov, horšia situácia je to u osobných vozňoch, preto mňa osobne poteší každý model osobného vozňa, ktorý sa na trhu objaví a ktorý je možné vidieť aj na vlakoch chodiacich u nás. Medzi také vozne patrí aj vozeň železničnej spoločnosti ČD radu Bmz.

Model motorového rušňa radu T 478.3 od f. Kuehn Modell

Priaznivci modelovej veľkosti sa môžu opäť tešiť. Na trhu sa po dlhšom čakaní objavil nový model motorového rušňa radu T 478.3 vo veľkosti TT (1:120), ktorý vyrába firma Kuehn Modell. Model je k dispozícii v troch variantoch. V dvoch prípadoch ide o dva rôzne farebné varianty ČD a tretia je ČSD. Práve variant ČSD IV. epochy sa mne osobne páči najviac, preto som model kúpil. Niekoľko fotografií tohto modelu je v článku.

Model motorového rušňa radu 751

Na trhu sa objavil nový model motorového rušňa radu 751 vo veľkosti TT (1:120), ktorý vyrába česká spoločnosť MTB. Model sa objavil na trhu ešte minulý rok pre Vianocami. Ja som si na model musel počkať o niečo dlhšie. Model sa vyrába v dvoch farebných mutáciách. Mne sa viac páči celočervený náter skrine, preto som si kúpil práve ten. Model sa predáva za 3290,- Kč, čo je primeraná cena. 


Home