Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 19.07. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Lanovky - zobrazeno 8 z 8 
Prvá lanovka na Hrebienok skončila v šrote. Druhú dajú do múzea
   V kalendári je dátum 22. december 2007. Z velína vynovenej tatranskej pozemnej lanovej dráhy na Hrebienok zaznie presne o 14. h pokyn na štart. Z hornej aj dolnej stanice si vzápätí vyrazia naproti dva moderné červeno-čierne vagóny. V polovici trate sa obídu. Účastníci premiérovej jazdy si sotva stihnú zamávať. Vozne totiž fičia dvakrát rýchlejšie ako tie, ktoré len nedávno vystriedali.

Nová pozemná lanovka na Hrebienok začala dnes premávať

V tlači boli zverejnené informácie, že dnes 22. decembra 2007 začne opäť premávať pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok. Dráha pozemnej lanovky prešla vykonanou rekonštrukciou viacerými zmenami, ale tou najvýraznejšou bola celkom určite výmena oboch kabín určených na prepravu návštevníkov našich krásnych slovenských veľhôr.

J&T chce investovať v Tatrách viac ako 10 miliárd
Vysoké Tatry 14. novembra (TASR) - Finančná skupina J&T plánuje investovať v najbližších rokoch vo Vysokých Tatrách viac ako 10 miliárd korún s dôrazom na rekonštrukciu existujúcich objektov a zariadení.


Pozemná lanová dráha (203) Smokovecký výstup - Hrebienok (old)

     V posledných dňoch bolo mnoho vzrušenia okolo pozemnej lanovej dráhy zo Starého Smokovca na Hrebienok. Dôvodom bolo ukončenie prevádzky viac než tridsaťročných kabín lanovky a ich výmena za kabíny nové. Informácie o ukončení činnosti existujúcich kabín pozemnej lanovej dráhy sa zverejnili začiatkom tohto roku. Bol som vo Vysokých Tatrách mnohokrát a mnohokrát som sa zviezol touto pozemnou lanovkou, ale fotografií bolo v mojom archíve ako šafranu.
 

Lanovka na Hrebienok má nové vozne
Hrebienok 6. novembra (TASR) - Dva nové vagóny pozemnej lanovky na Hrebienok dnes ukladali na koľajnice v polovici takmer dvojkilometrovej trate s prevýšením 247 metrov.Nová lanovka mieri na Hrebienok
Bratislava. Konvoj kamiónov s dvoma vozňami novej lanovky, smerujúci do Vysokých Tatier bolo možné vidieť dnes v Bratislave. Novú lanovku vezú z Rakúska do Starého Smokovca. Bude jazdiť na trase Starý Smokovec - Hrebienok.

„Ide o pozemnú lanovú dráhu s dvoma vozňami v kyvadlovej doprave, ktorá je oproti starej predovšetkým rýchlejšia a má väčšiu kapacitu,“ povedal pre SME dodávateľ zo spoločnosti Doppelmayr Ján Hulla.

Konvoj s vozňami pre lanovku vo Vysokých Tatrách dorazil do Bratislavy
Bratislava 5. novembra (TASR) - Ťažkotonážny konvoj kamiónov s dvoma vozňami nových lanovkových kabín pre pozemnú lanovku sa dnes zastavil na trase z Rakúska v Bratislave. V utorok bude pokračovať v ceste do Vysokých Tatier.

Pozemná lanovka na Hrebienok bude mať nové kabíny
Pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok bude mať nové kabíny, preprava cestujúcich by mala byť komfortnejšia, bezpečnejšia a rýchlejšia. Vozne by mali inštalovať už v utorok 6. novembra. Agentúru SITA o tom informoval hovorca spoločnosti J&T Maroš Sýkora.


Home