Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 19.07. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
203 - zobrazeno 3 z 3 
Prvá lanovka na Hrebienok skončila v šrote. Druhú dajú do múzea
   V kalendári je dátum 22. december 2007. Z velína vynovenej tatranskej pozemnej lanovej dráhy na Hrebienok zaznie presne o 14. h pokyn na štart. Z hornej aj dolnej stanice si vzápätí vyrazia naproti dva moderné červeno-čierne vagóny. V polovici trate sa obídu. Účastníci premiérovej jazdy si sotva stihnú zamávať. Vozne totiž fičia dvakrát rýchlejšie ako tie, ktoré len nedávno vystriedali.

Nová pozemná lanovka na Hrebienok začala dnes premávať

V tlači boli zverejnené informácie, že dnes 22. decembra 2007 začne opäť premávať pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok. Dráha pozemnej lanovky prešla vykonanou rekonštrukciou viacerými zmenami, ale tou najvýraznejšou bola celkom určite výmena oboch kabín určených na prepravu návštevníkov našich krásnych slovenských veľhôr.

Pozemná lanová dráha (203) Smokovecký výstup - Hrebienok (old)

     V posledných dňoch bolo mnoho vzrušenia okolo pozemnej lanovej dráhy zo Starého Smokovca na Hrebienok. Dôvodom bolo ukončenie prevádzky viac než tridsaťročných kabín lanovky a ich výmena za kabíny nové. Informácie o ukončení činnosti existujúcich kabín pozemnej lanovej dráhy sa zverejnili začiatkom tohto roku. Bol som vo Vysokých Tatrách mnohokrát a mnohokrát som sa zviezol touto pozemnou lanovkou, ale fotografií bolo v mojom archíve ako šafranu.
 


Home