Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 19.07. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate 130-136 - zobrazeno 10 z 18 
|1-10| |11-20|
Spoločnosť RegioJet pripravuje skúšobné jazdy pre ľudí
Spoločnosť RegioJet oznámila, že pripravuje skúšobné jazdy pre ľudí. Skúšobné jazdy začnú v sobotu 25. februára 2012 na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Denne pôjdu tri vlakové spoje. Ráno pôjde vlak z Dunajskej Stredy do Bratislavy, popoludní pôjde vlak z Bratislavy do Komárna a večer vlak z Komárna do Dunajskej Stredy. Prezentačné vlaky budú premávať až do 3. marca 2012.

Rekonštrukcia trate Bratislava – Dunajská Streda

V sobotu pri príležitosti znovu otvorenia rekonštruovanej trate z Bratislavy do dunajskej Stredy bol vypravený mimoriadny parný vlak. Využil som situáciu nielen na fotografovanie tohto mimoriadneho parného vlaku, ale pozrel som sa na stav rekonštrukcie v niektorých staniciach na trati.

Talentom na výlet do Komárna

Uplynulý týždeň spoločnosť RegioJet usporiadala prezentačné jazdy na trati 131 Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. So spoločnosťou uzavrelo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR zmluvu o prevádzkovaní regionálnych osobných vlakov na tejto trati. Ja som si naplánoval na štvrtok výlet do Komárna a využil som možnosť previesť sa modernou motorovou jednotkou Talent, ktorú spoločnosť RegioJet mala pre túto príležitosť zapožičanú z Nemecka.

Spoločnosť RegioJet usporiada prezentačné jazdy

Spoločnosť RegioJet informovala, že pre verejnosť usporiada prezentačné jazdy na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Jazdy sa uskutočnia v dňoch 26.4. až 28.4.2011 podľa zverejneného cestovného poriadku. Cestovné sa platí priamo vo vlakoch a je vo výške 50 centov odkiaľkoľvek, kamkoľvek. Spoločnosť RegioJet bude zabezpečovať osobnú železničnú dopravu na tejto trati od marca 2012. 

Spomienka na mechaniky (2.)

Na trati 131 z Bratislavy do Komárna bude od marca budúceho roku prevádzkovať vlaky spoločnosť RegioJet. Trať bola vybudovaná postupne. Najprv bol 23. augusta 1895 do prevádzky daný úsek z Bratislavy do Dunajskej Stredy. Druhý úsek z Dunajskej Stredy do Komárna bol otvorený 17. novembra 1896. V druhej časti si zaspomíname na mechanické návestidlá, ktoré som odfotil v niektorých staniciach od Kvetoslavova po Komárno.

Spomienka na mechaniky (1.)

Mechanické návestidlá majú čaro a fotografmi sú miesta na železničných tratiach s mechanickými návestidlami často vyhľadávané. Funkčné mechanické návestidlá boli donedávna i na trati 131 z Bratislavy do Komárna. Vo viacerých staniciach ležiacich na trati slúžili pre riadenie železničnej dopravy. V roku 2006 sa trať začala pripravovať na riadenie dispečerom a v tejto súvislosti boli mechanické návestidlá nahradené návestidlami svetelnými. V prvej časti sa pozrieme do Podunajských Biskupíc a Nových Košarísk, kam som párkrát zašiel.

Miestna trať ŠAĽA – NEDED

Dňa 17. októbra 2009 uplynulo 100 rokov od začiatku prevádzky na miestnej trati Šaľa – Neded. Pri tejto príležitosti sa konala putovná výstava, ktorú zorganizoval Okresný archív Šaľa spoločne s obcami ležiacimi na tejto trati. Nasledujúci článok je venovaný tejto trati a použité sú v ňom niektoré informácie získané pri návšteve putovnej výstavy.

Výluka Bratislava hl. st. – Bratislava Nové Mesto

     BRATISLAVA 2. októbra (ZSSK) Od soboty 10. októbra do štvrtka 15. októbra 2009 bude výluka traťovej koľaje medzi železničnými stanicami Bratislava hlavná stanica – Bratislava Nové Mesto. Vybrané vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK)  budú počas výluky jazdiť podľa mimoriadneho cestovného poriadku. 

Zrážka nákladného auta s osobným vlakom na železničnom priecestí v Ivanke pri Dunaji

Bratislava (TV JOJ) - Dnes (24.10.2008) popoludní asi o 14.00 hodine došlo na železničnom priecestí v Ivanke pri Dunaji (trať 130) k zrážke nákladného auta zn. Tatra s osobným vlakom (pravdepodobne Os 4209). Železničná doprava je na trati 130 prerušená v oboch smeroch. Z tohto dôvodu sú diaľkové vlaky na trati 130 v úseku Bratislava – Galanta odklonené cez Trnavu a Sereď. Vodič nákladného auta pri zrážke zomrel. Doplnené o 18.30 hod.: Vlaky podľa informácii PIS už chodia pôvodnou trasou.

Na trati Komárno - Bratislava došlo k vykoľajeniu dvoch prívesných vozňov

 Noviny TV JOJ - Televízia Joj včera 27.8.2008 v relácii Noviny informovala o vykoľajení dvoch prívesných vozňov motorového vlaku. K vykoľajeniu dvoch prívesných vozňov súpravového vlaku došlo na trati z Komárna do Bratislavy v ranných hodinách 27.8.2008. K zraneniu strojvodcu nedošlo a prívesné vozne boli prázdne. Pravdepodobnou príčinou bola neprehodená výhybka.
 


Home