Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 19.07. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate 140-145 - zobrazeno 10 z 12 
|1-10| |11-20|
Trať 141 úsek Lužianky – Zlaté Moravce (2.)
V prvej časti sme si priblížili úsek trate 141 od Lužianok do Žirian. V druhej časti pokračujeme v našom putovaní od Žirian do Zlatých Moraviec. Dávnejšie na tejto trati chodil rýchlik z Košíc do Bratislavy. Dnes je na tejto trati osobná doprava úplne zastavená. Ale nielen zastavená osobná doprava predstavuje riziko pre túto trať. Podstatne väčšie riziko hrozí od výčinov počasia, ktorým len ťažko možno odolávať.

Trať 141 úsek Lužianky – Zlaté Moravce (1.)

Trať ŽSR 141 Leopoldov – Lužianky – Zlaté Moravce – Kozárovce možno z hľadiska historického vývoja rozdeliť na tri úseky, a to Leopoldov – Lužianky, Lužianky – Zlaté Moravce a Zlaté Moravce – Kozárovce. V tomto článku bude podrobnejšie opísaný úsek Lužianky – Zlaté Moravce. Vzhľadom na rozsah informácií a počet fotografií som sa rozhodol článok rozdeliť na dve časti. Prvá časť je venovaná úseku Lužianky - Žirany.

Žabokrecká spojka (trať 143)

Na slovenských železniciach sa dá nájsť množstvo zaujímavých miest. O niektorých takýchto miestach je tu už uvedených niekoľko článkov. Tento článok, resp., krátka fotoreportáž je venovaná tzv. žabokreckej spojke, ktorá de facto neexistuje, aj keď koľajnice v tráve ležia.
 

Výluka na trati 143 v úseku Trenčín – Bánovce nad Bebravou

   BRATISLAVA 28. mája (ZSSK) - Od pondelka 1. júna 2009 budú Železnice Slovenskej republiky v úseku Trenčianska Turná – Mníchova Lehota vykonávať rekonštrukciu traťovej koľaje. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) preto na trati Trenčín – Bánovce nad Bebravou nahrádza všetky vlaky náhradnou autobusovou dopravou.   

Výluka Prievidza – Nováky

   BRATISLAVA 7. mája (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), oznamuje cestujúcim, že v utorok 12. mája 2009 od 8.00 hod. sa začne nepretržitá výluka v medzistaničnom úseku Prievidza nákladná stanica – Nováky. Bude trvať 9 dní a skončí sa v stredu 20. mája 2009 o 18.00 hod.
 

Výluka na trati 145 medzi Remätou a Skleným pri Handlovej

 Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. oznamuje, že od utorka 22. apríla do štvrtka 24. apríla 2008 bude obmedzená osobná železničná doprava v úseku Remäta - Sklené pri Handlovej z dôvodu výluky železničnej trate. Výluka v tomto úseku bude denne od 7.50 hod. do 14.40 hod.

Trať 140: Nové Zámky - Nitra - Lužianky - Topoľčany - Prievidza

Čiastočne elektrifikovaná jednokoľajná železničná trať 140:

Nové Zámky - Šurany - Nitra - Lužianky - Topoľčany - Prievidza
 
 

Trať 141: Leopoldov - Lužianky - Zlaté Moravce - Kozárovce

Miestna neelektrifikovaná jednokoľajná železničná trať 141:

Leopoldov - Lužianky - Zlaté Moravce - Kozárovce 

 

Trať 142: Zbehy – Radošina

Miestna neelektrifikovaná jednokoľajná železničná trať 142:

Zbehy - Radošina
 
 

Trať 143: Trenčín - Bánovce nad Bebravou - Chynorany

Miestna neelektrifikovaná jednokoľajná železničná trať 143:

Trenčín - Bánovce nad Bebravou - Chynorany
 
 


Home