Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 19.07. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate 160-169 - zobrazeno 10 z 47 
|1-10| |11-20| |21-30| |31-40| |41-50|
Nehodová udalosť vlaku R 800 Poľana v Plešivci
Keď som včera večer sledoval meškanie rýchlika R 800 Poľana z Prešova do Bratislavy, nenapadlo mi, že vlak skončí svoju púť predčasne v Plešivci. Ráno som sa dozvedel o nehodovej udalosti, ku ktorej došlo v stanici Plešivec. Keďže dnes v tejto časti Gemera nepršalo, rozhodol som sa do Plešivca na železničnú stanicu zájsť, predpokladal som, že tam nejaké „zvyšky“ po nehode budú.

V Rožňave pribudne nové priecestie

Na výjazdovom rokovaní vlády v Rožňave dňa 14. septembra 2016 bol nastolený aj problém príjazdovej cesty do tunajšieho priemyselného parku, ktorý bol vybudovaný ešte v roku 2010. Príjazdová cesta do parku bola síce naprojektovaná a do parku mala viesť priamo z cesty I/67, no doteraz nebola vybudovaná a preto do priemyselného parku chodia nákladné autá cez miestne časti Rožňava–Baňa a Nadabula, čo znepríjemňuje život obyvateľom.

Výhybňa Brzotín je mimo prevádzky

V rámci výstavby tzv. „južného ťahu“ bola na niektorých úsekoch železničnej trate z Košíc do Zvolena vybudovaná druhá koľaj a nové výhybne. Medzi ne patrí aj výhybňa Brzotín. Výhybňa Brzotín sa nachádza medzi stanicami Rožňava a Slavec jaskyňa. V súčasnosti je výhybňa Brzotín mimo prevádzky.
 

Obrázky z Gemera (3.)

Nahromadilo sa mi zopár fotografií, ktoré som urobil v poslednom období. Napriek tomu, že uplynulé dva týždne boli na našom území naozaj nepríjemné horúčavy, občas som „vybehol“ k trati a urobil pár záberov. Horúčavy sú našťastie už minulosťou, príbytky sa ochladili, takže sa dá pohodlne sedieť aj pri počítači a upravené fotografie „vyskladniť“.

The Zvoland Intruder na Gemeri

Minulý týždeň sa po niektorých slovenských tratiach prehnal motorový vozeň 850.044, ktorý využili zahraniční turisti pre svoje putovanie po niektorých železničných tratiach, vlečkách, či depách. Motorové vozne radu 850/851 prestali na naši tratiach premávať už dávnejšie, len občas možno vidieť Túlavú 850.018 s meracím vozňom. Z tohto dôvodu som si chcel urobiť aspoň pár záberov motorového vozňa M 286.0044 na Gemeri.

Muráň pod snehom

Slnečné dni v poslednom období sa postarali o to, aby sa skromná snehová pokrývka v južnejšie ležiacich lokalitách takmer celkom stratila. Rozhodol som sa, že si urobím výlet do Muráňa, kam stále chodia manipulačné vlaky a kde snehu je zatiaľ dostatok. Nasledujúca krátka fotoreportáž je zo stanice v Muráni.

Zima na Gemeri

Perinbaba sa konečne zobudila a poprášila slovenské hory a doliny bielymi vločkami. Nakoniec bolo aj načase, veď zima má podľa kalendára už tretinu za sebou. Využil som slnečné počasie týchto dní a vybral som sa k železničnej trati, aby som na našom Gemeri urobil pár zimných záberov. Slnko síce svietilo, ale nepríjemný vietor včera a dnes ešte viac fúkal a vytváral snehový opar.

Netradičné miesto, netradičné fotografie

Včera dopoludnia mi prišla esemeska. Jeden môj dobrý priateľ chcel prísť na Gemer fotiť vlaky a navrhol mi, aby som mu robil spoločníka. Súhlasil som a nielen preto, že malo ísť o netradičné fotenie vlakov. Moja zvedavosť ma hnala na dohodnuté miesto stretnutia, ale ani som netušil, akú tortúru kvôli foteniu vlakov postúpim. Podľa dohody sme sa s priateľom stretli v Slavci.

Rekonštrukcia priecestia v Čoltove

Železnice Slovenskej republiky nedávno zrekonštruovali železničné priecestie v Čoltove. Z Gemerskej Hôrky do výhybne Čoltovo bola v rámci výstavby južného ťahu vybudovaná druhá koľaj, preto je trať v tomto úseku dvojkoľajná. V katastri obce Čoltovo sa nachádza lom, z ktorého denne vozí množstvo ťažkých nákladných áut sypké materiály.

Život na trati Moldava nad Bodvou - Medzev

História miestnej železnice Moldava nad Bodvou – Medzev sa začala písať pred 120. rokmi. Prevádzka na nej bola zahájená dňa 1. júla 1894, vrátane prevádzky na krátkej odbočke Počkaj – Luciabaňa. Škoda, že pri príležitosti tohto krásneho okrúhleho výročia sa neuskutoční žiadna mimoriadna slávnostná jazda, ale našťastie manipulačné vlaky na tejto asi 15 km dlhej trati premávajú aj bez osláv. V poslednom čase som párkrát na túto zabudnutú trať zašiel, aby som pár záberov nákladných vlakov urobil.


Home