Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 28.11. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Osobn������������ doprava
Správy na 1. apríl
admin, 01.04.2018 (4468 prečítané)

Dnes je ten slávny deň. Áno, dnes je 1. apríl, a to je prvý deň v prvom týždni a prvom mesiaci po prvom jarnom dni. Aj preto tomuto dňu ľudia venovali odjakživa svoju mimoriadnu pozornosť. Unavení z dlhej zimy, sa naučili v tento deň uťahovať si z iných a robiť si žarty na úkor iných. Ale nie, my nie sme takí, a preto aj v tento deň Vám prinášame zaručene objektívne a seriózne správy. Seriózne správy aj na 1. apríl sú len u nás!

Tohtoročné aprílové správy budú v znamení hesla: Zlepšujeme sa...
 
Všetky tu uvedené informácie pochádzajú z nášho dobre informovaného zdroja, ktorý si pochopiteľne neželá byť menovaný...
 
Vieme ako prvý... Bombastické správy...
 
Zlepšujeme sa...
 
ZSSK nedávno zverejnila informácie o ekonomických výsledkoch za rok 2017, pričom vedenie ZSSK poukazovalo predovšetkým na zvýšenie produktivity práce. To je samozrejme pozitívna správa. Všeobecne sa vie, že v rámci štátov Európskej únie, je najvyššia produktivita práce v Nemecku. Samozrejme, že by sme tu mohli teraz uviesť nejaké číselné údaje o produktivite železničiarov DB a porovnávať ich s údajmi ZSSK, ale to predsa dnes nie je potrebné. Dnes je predsa prvý apríl a matematika je veda, ktorá umožňuje s číslami čarovať, a to dokonca žiadne čísla nemusíme ani uviesť, a preto môžeme nasledujúce tvrdenie považovať za pravdu pravdúcu. A je to tu! Vážení verte, neverte, ale platí, že produktivita práce ZSSK a DB je v priemere na rovnakej úrovni! A to je predsa úžasné! Slovenskí železničiari dosiahli v priemere nemeckú produktivitu práce! Gratulujeme!
 
Článok pokračuje pod reklamou
R E K L A M A
 
ZSSK nedávno zverejnila informácie o meškaniach vlakov v roku 2017. My sme zo zverejnených informácií zistili, že v priemere denne meškalo až 150 vlakov, z toho 23 vlakov meškalo z viny ZSSK. Vedenie ZSSK však pri každej príležitosti prízvukovalo, že vlaky meškali v priemere len 1,73 minúty. To je samozrejme pozitívna správa. Všeobecne sa vie, že v rámci európskych štátov, sú najpresnejšie vlaky Švajčiarskych federálnych železníc SBB (SBB je nemecká skratka). Samozrejme, že by sme tu mohli teraz uviesť nejaké číselné údaje o meškaniach vlakov SBB a porovnávať ich s údajmi o meškaniach vlakov ZSSK, ale to predsa dnes nie je potrebné. Dnes je predsa prvý apríl a matematika je veda, ktorá umožňuje s číslami čarovať, a to dokonca žiadne čísla nemusíme ani uviesť, a preto môžeme nasledujúce tvrdenie považovať za pravdu pravdúcu. A je to tu! Vážení verte, neverte, ale platí, že vlaky ZSSK a SBB meškali v priemere rovnako! A to je predsa úžasné! Slovenské vlaky meškali v priemere rovnako ako švajčiarske vlaky! Gratulujeme!
 
Článok pokračuje pod reklamou
R E K L A M A
 
Naše železnice nielenže dosahujú v priemere európsku úroveň, ale máme aj na svetovú špičku! Neveríte? My Vás presvedčíme.
 
Vedenie ZSSK sa na tlačovkách viackrát sťažovalo na malú rýchlosť, akou môžu na Slovensku chodiť vlaky. My však nevidíme dôvody pre takúto nespokojnosť, veď na niektorých tratiach vlaky chodia aj rýchlejšie ako 100 km/hod, dokonca na jednej trati niektoré vlaky chodia až 160 km/hod. To je samozrejme pozitívna správa. Všeobecne sa vie, že na svete najrýchlejšie chodia vlaky v Japonsku. Samozrejme, že by sme tu mohli teraz uviesť nejaké číselné údaje o rýchlostiach jednotlivých vlakov v Japonsku a porovnávať ich s údajmi o rýchlostiach vlakov ZSSK, ale to predsa dnes nie je potrebné. Dnes je predsa prvý apríl a matematika je veda, ktorá umožňuje s číslami čarovať, a to dokonca žiadne čísla nemusíme ani uviesť, a preto môžeme nasledujúce tvrdenie považovať za pravdu pravdúcu. A je to tu! Vážení verte, neverte, ale platí, že slovenské vlaky a japonské vlaky chodia v priemere rovnako rýchlo! A to je predsa úžasné! Slovenské vlaky chodia v priemere rovnako rýchlo ako japonské vlaky, ktoré sú najrýchlejšie na svete! Gratulujeme!
 
Mohli by sme v našich chválospevoch pokračovať aj ďalej, napr. že slovenské vlaky a indické vlaky sú v priemere vyťažené na rovnako, ale predsa len, chceli by ste cestovať slovenským vlakom ako v Indii?
 
zdroj: internetzdroj: internet
 
Úroveň slovenských vlakov nadchla aj prezidenta republiky, ktorý si na vlastnej koži vyskúšal úžasnú až jednu jazdu spod Tatier k Dunaju. Zdá sa, že prezidentovi sa cesta vlakom zapáčila natoľko, že si spomienku na ňu chce uchovať čo najdlhšie a preto ďalšie cestovanie vlakom neplánuje... My sme odhalili aj to, na čo počas cesty vlakom hlava štátu myslela...
 
Ja, ako hlava štátu...
zdroj: internet
 
Ja, ako hlava štátu...
zdroj: internet
 
Ja, ako hlava štátu...
zdroj: internet
 
Ja, ako hlava štátu...
zdroj: internet
 
P.S.: Uhádli ste na čo hlava štátu myslela počas cesty vlakom spod Tatier k Dunaju?

Home