Table './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_session' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_kontrola_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_kontrola_ip' is marked as crashed and should be repaired ARRIVA: vlakom z Prahy do Nitry za kratší čas
 Infoblok
IP adresa: 3.236.212.116
Dátum: 28. 09. 2021
Čas: 19:39
Meniny má: Václav
Zajtra: Michal, Michaela
 Meškanie vlakov

Číslo vlaku:

Pohyb vlakov na mape ŽSR

 Rubriky
 Najnovšie foto
757.008-8
ZSSK, R 814 Slatina Košice - Bratislava, trať 160, 19.4.2018
zobrazenĂ­: 1718
známka: 0

751.129-8
ZSCS, Mn Dobšiná - Plešivec, Rožňava, trať 167, 19.1.2018
zobrazenĂ­: 1486
známka: 1.00

751.126-4
ZSCS, Pn Turňa nad Bodvou - Slavec jaskyňa, trať 160, 19.10.2017
zobrazenĂ­: 1793
známka: 3.00

757.004-7
ZSSK, R 814 Slatina Košice - Bratislava, trať 160, 19.10.2017
zobrazenĂ­: 1572
známka: 0

757.012-0
ZSSK, R 814 Slatina Košice - Bratislava, trať 160, 24.6.2017
zobrazenĂ­: 1994
známka: 0

751.026-6
ZSCS, +751.171-0, Rv do depa, trať 160, 24.6.2017
zobrazenĂ­: 1679
známka: 0

757.009-6
ZSSK, R 814 Slatina Košice - Bratislava, Jovice, trať 160, 20.6.2017
zobrazenĂ­: 1832
známka: 0

757.014-6
ZSSK, R 814 Slatina Košice - Bratislava, Rožňava, trať 160, 15.6.2017
zobrazenĂ­: 1855
známka: 0

751.129-8
ZSCS, Pn Kapušany pri Prešove - Stožok, Rožňava, trať 160, 15.6.2017
zobrazenĂ­: 1674
známka: 0

751.125-6
ZSCS, Mn Dobšiná - Plešivec, trať 167, 30.5.2017
zobrazenĂ­: 1764
známka: 0

» ÄŽalšie fotografie
Osobná doprava

ARRIVA: vlakom z Prahy do Nitry za kratší čas

ARRIVA: vlakom z Prahy do Nitry za kratší čas
Nitra, 21. novembra 2017 – Cestujúci na linke Nitra – Praha majú od 21. novembra 2017 možnosť kúpiť si cestovné lístky na vlakové spoje, ktoré budú jazdiť podľa nového cestovného poriadku platného od nedele 10. decembra. Vlakové spoje na jedinom priamom železničnom spojení Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou zároveň na trase z Prahy do Nitry výrazne zrýchlia.



„Vlakovú linku Nitra – Praha prevádzkuje ARRIVA už rok a chceme ju aj naďalej rozvíjať. Doterajšia prevádzka ukázala, že cestujúci majú o toto spojenie veľký záujem. Teší nás, že na trati z Prahy do Nitry budú naši cestujúci od decembra cestovať vlakmi za výrazne kratší čas,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.
 
Najväčšia časová úspora vznikne v prípade popoludňajšieho vlaku z Prahy do Nitry s odjazdom o 14:19. Ten jazdí každý deň, podľa nového cestovného poriadku bude mať odjazd o 14:30 a do Nitry príde o 23 minút rýchlejšie, ako doposiaľ.
 
Piatkový a sobotňajší raňajší expres z Prahy do Nitry s odjazdom o 8:19 pôjde podľa nového cestovného poriadku až o 8:30 a v Nitre bude o 17 minút skôr, ako dnes. Od 10. decembra zároveň nebudú ARRIVA expresy zastavovať v Kolíne.
 
Ceny cestovných lístkov v českých korunách zostávajú i naďalej rovnaké. Základné cestovné v eurách je na základe aktuálneho menového kurzu upravované raz za mesiac. Cestovné z Nitry do Prahy stojí aktuálne 17,58 eur a z Nitry do Trenčína 4,88 eur. „Vzhľadom na veľký záujem cestujúcich nasadíme na linke Nitra – Praha  dvojité, v niektorých prípadoch dokonca i trojité súpravy,“ doplnil L. Ivan.
 
 
Praha–Trenčín–Nitra
od 10. decembra 2017
AEx 1061 PIA, SO
AEx 1063 DENNE
Praha hl. n.
8:30
14:30
Pardubice hl. n.
9:30
15:32
Olomouc hl. n.
10:58
16:58
Přerov
11:16
17:16
Otrokovice
11:37
17:37
Staré Město u U. H.
11:50
17:50
Uherské Hradiště
11:56 – 12:05
17:57
Uherský Brod
12:26
18:13 – 18:28
Bojkovice město zast.
12:43
18:42
Slavičín
12:58
18:57
Bylnice
13:13
19:13
Nemšová
13:29
19:29
Trenčianska Teplá
13:35
19:35
Trenčín
13:43
19:43
Nové Mesto nad Váhom
14:00
20:00
Piešťany
14:13
20:13
Leopoldov
14:28
20:30
Hlohovec
14:35
20:37
Nitra
15:08
21:03
 
 
 Nitra–Trenčín–Praha
od 10. decembra 2017
AEx 1060 DENNE
AEx 1062 SO, NE
Nitra
6:43
12:44
Hlohovec
7:15
13:16
Leopoldov
7:24
13:25
Piešťany
7:37
13:37
Nové Mesto nad Váhom
7:50
13:50
Trenčín
8:06
14:10
Trenčianska Teplá
8:14
14:22
Nemšová
8:20
14:28
Bylnice
8:38
14:46
Slavičín
8:53
15:03
Bojkovice město zast.
9:07
15:18
Uherský Brod
9:26 – 9:33
15:37
Uherské Hradiště
9:49 – 9:58
15:52 – 15:58
Staré Město u U. H.
10:05
16:05
Otrokovice
10:18
16:18
Přerov
10:36
16:36
Olomouc hl. n.
10:52
16:52
Pardubice hl. n.
12:19
18:19
Praha hl. n.
13:23
19:23
 
ARRIVA na Slovensku a vo svete
 
Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 spoločnosť prevádzkuje prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností a servisná spoločnosť.
 
ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a  členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.
 
 
Kontakty pre médiá:
 
Dalibor Mihalkin                                                
0944 351 678                                                           
arriva@arthurmedia.sk
                                              
Petra Helecz
0918 864 966
press@arriva.sk
 
Zdroj: Tlačová správa ARRIVA
Autor: admin | Dňa: 22. 11. 2017 | 3109x prečítané | Späť
Príspevkov: 0 Zobraziť diskusiu | Pridať príspevok | Zdroj: arriva

Bookmark and Share     Informačný e-mail    Vytlačiť
 Najnovšie články - aktuality, reportáže
 Hlavné menu

Užívateľské meno (prezývka):

Heslo:




Registrácia nového čitateľa!

 Sledujte nás na:

      

 Fórum
Železničné.info - Diskusné fórum

Železnice v Európe - Taliansko

Železničné trate - Mimoriadnosti na tratiach

Slovenské železnice - Meškanie vlakov

Železničné stanice - Stará Kremnička


Koľajové vozidlá - Motorové jedotky radu 813


Železničné.info - Železničné.info

Slovenské železnice - Nehody na tratiach

ÄŽalšie prĂ­spevky »
 Inzercia
Nie sú žiadne inzeráty.
 Dejiny železníc
 Filmotéka
Rozlúčka s Uhrankou Prehraj
R 371 Horehronec Prehraj
Hanušovský viadukt 2Prehraj
498.104 Albatros na trati 131Prehraj
Tri pary v akciiPrehraj
GP 2011 ZvolenPrehraj
464.001 na DomiciPrehraj
Kačena - PLŽPrehraj
754.054 na mimoriadnom vlakuPrehraj
Oslavy storočnice trate 196Prehraj
 Vyhľadávanie
Vlož text:

 Štatistika
Tieto stránky boli vytvorené pomocou phpRS redakčného systému napísaného v PHP jazyku

php    mysql    apache    rss

© ŽELEZNIČNÉ.INFO :: 2007-2018