Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 19.07. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Redakcia - zobrazeno 10 z 39 
|1-10| |11-20| |21-30| |31-40|
Autobusové turbulencie na slovenských cestách
Keď som začiatkom decembra 2017 napísal článok „železničné turbulencie na slovenských tratiach“, nečakal som taký rýchly negatívny vývoj v diaľkovej autobusovej doprave v prvom polroku 2018. Za hlavný dôvod, na ktorý som poukázal v spomínanom článku, považujem bezplatné cestovanie vlakmi pre vybrané skupiny obyvateľstva. Toto „sociálne opatrenie“ spôsobilo úbytok cestujúcich diaľkovými autobusmi do takej miery, že aj ďalšie autobusové spoločnosti sa rozhodli diaľkové autobusy zrušiť.

Prenajíma si ZSSK Vectrony naozaj výhodnejšie ako ČD?

V uplynulých dňoch prebehla v médiách slovná prestrelka medzi opozičnými politikmi a predstaviteľmi Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s., (ZSSK) kvôli prenájmu rušňov Vectron od firmy Siemens. Predstavitelia ZSSK uviedli viaceré protiargumenty, ktorými reagovali na kritiku opozičných politikov, pričom podľa ich tvrdení, si ZSSK prenajala Vectrony výhodnejšie ako České dráhy (ČD). Je to naozaj tak?

Železničné turbulencie na slovenských tratiach (1.)

Od zavedenia bezplatného cestovania vlakmi pre vybrané skupiny obyvateľstva uplynuli tri roky. V roku 2014 vláda rozhodla o tom, že dôchodcovia a študenti budú môcť cestovať vlakmi bezplatne, a o zvýšení zliav na predplatné časové lístky na vlaky. Ako sa toto rozhodnutie prejavilo vo verejnej doprave a čo prinieslo pozitívne, resp. negatívne.

Správy na 1. apríl

Dnes je ten slávny deň. Áno, dnes je 1. apríl, a to je prvý deň v prvom týždni a prvom mesiaci po prvom jarnom dni. Aj preto tomuto dňu ľudia venovali odjakživa svoju mimoriadnu pozornosť. Unavení z dlhej zimy, sa naučili v tento deň uťahovať si z iných a robiť si žarty na úkor iných. Ale nie, my nie sme takí, a preto aj v tento deň Vám prinášame zaručene objektívne a seriózne správy. Seriózne správy aj na 1. apríl sú len u nás!

PF 2015

Rok uplynul ako voda a sme o rok starší. Stalo sa tradíciou, že začiatkom nového roku sa bilancuje rok predchádzajúci. Tejto tradícii občas podľahneme aj na našom železničnom webe. Čo teda svojim návštevníkom a čitateľom minulý rok ponúkol magazín Železničné.info?
 

Mor ho, voliča! Voľte mňa! (fikcia)

Priatelia, milovníci a fanúšikovia železníc. Viete veľmi dobre, že tieto stránky nemajú s politikou absolútne nič spoločné, ale tak snáď v mojom prípade môže byť aj výnimka, a preto tento dnešný článok bude iný. Nebude takým prekvapením pre tých, ktorí moje ctené meno už našli na volebnej kandidátke do Európskeho parlamentu. Povedané inak, medzi týmito štyrmi až šiestimi riadkami, svoje želiezko v ohni majú teraz nielen politické strany, ale prostredníctvom tohto článku aj tie naše železnice, aj keď teda sú dosť v biednom stave.

Desať rokov od veľkého štrajku

Uplynulo desať rokov od chvíle, kedy sa zastavila železničná doprava na slovenských tratiach. Dňa 29. januára 2003 sa o 3.00 h zastavil život na tratiach. Začal sa štrajk, ktorý nemal v novodobej histórii Slovenskej republiky obdobu. Viac než 40 tisíc železničiarov vtedy už rozdelených železničných spoločností (ŽSR a ZSSK) začalo štrajk na protest proti rušeniu osobnej dopravy na niektorých tratiach. Vo viac ako 300 staniciach sa pripravovali na 6 hodinové zastavenie všetkej železničnej dopravy. Prečo k štrajku vlastne došlo a o čo štrajkujúcim železničiarom vtedy išlo?

Rok 2011 sa s rokom 2012 stretol

Na prahu nového roku je zvykom bilancovať uplynulé obdobie. Aký teda bol uplynulý rok 2011 a čo nám priniesol z pohľadu magazínu Železničné.info, z pohľadu železníc a železničnej dopravy na Slovensku? Nebolo to jednoduché obdobie. Poďme spoločne bilancovať.

Silvestrovský fejtón

Naša spoločnosť vznikla delením samej seba na seba a ešte niečo iné. Naša spoločnosť je mladšia, ale naše vedenie je staršie. Naša spoločnosť je ambiciózna. Naša mladšia spoločnosť úspešne nadväzuje na staršiu zbojnícku tradíciu.
 

Štyri roky za nami...

Dnes uplynuli štyri roky, odkedy sa na internetovom nebi objavila malá hviezdička s názvom Železničné.info. Za tie štyri roky hviezdička trochu vyrástla a ja dúfam, že bude na internetovom nebi dlho a jasne žiariť. Všetkým našim priaznivcom ďakujeme za podporu.
 


Home